požární nádrže

Popis zařízení

Požární nádrž nebo také požární jímka plastová slouží k akumulaci vody pro hasičské účely. Požární nádrž se používá v místech, kde není možné zabezpečit dostatek vody z veřejného rozvodu vodovodu nebo jiného zařízení. Požární nádrže najdou své uplatnění především při výstavbách průmyslových objektů ale i rodinných domů.

Konstrukce

Požární nádrž (jímka) se konstrukčně řešena jako nádrž do země. Požární jímka (nádrž) je vyrobena z vysoce kvalitního polypropylenu. Konstrukčně je možné jímku vyrobit v samonosném provedení, v provedení k obetonování a v dvouplášťovém provedení.

Samonosné provedení požární nádrže je vhodné především do míst, kde není výskyt spodní vody a není požadavek na pojezdovost nádrže.

Provedení k obetonování je vhodné do míst, kde je požadavek na pojezdovost a do míst s vyšším statickým zatížením.

Provedení dvouplášťové se především používá v místech, kde je vysoka hladina spodní vody, nádrž v dvouplášťovém provedení je možné také použít stejně jako požární nádrž k obetonování do míst s vyšším statickým zatížením.

Technické parametry

požární jímka, nádrž

Velikost požární nádrže je možné navrhnout individuálně dle požadavků investora nebo zvolit standardní nabízené rozměry.

Usazení

Při usazování požární nádrže se postupuje dle montážního postup od výrobce dodaného k výrobku.

Samonosné provedení - vykope se jáma o požadovaných rozměrech, poté se udělá podkladní betonová deska alespoň o tloušťce 15-20cm. Požární nádrž se usadí na vyzrálou betonovou desku a při postupném napouštění vodou se nádrž obsypává zeminou.

Provedení k obetonování - připraví se jáma o rozměrech nádrže, nádrž se usadí na betonovou desku o síle 15-20cm a při postupném plnění vodou se nádrž obsypává betonovou směsí. V případě větších rozměrů požární nádrže je nutné rozepřít stěny stojkami.

Materiály

Požární nádrž je vyrobena z desek PP nebo ze stěnových prvků, záleží na zvoleném objemu nádrže. Požární nádrž je dále osazena přítokovým a odtokovým potrubím v provedení HT nebo KG. Dále je možné požární nádrž vybavit nerezovým žebříkem.

Popis Funkce

Požární nádrž plní funkci jímky pro zadržení určitého objemu vody.

Poradíme vám jak správně koupit a usadit požární nádrž.

 
Novinky
Zaváděcí ceny - šachty na vrt
28.07.2015 | Spustili jsme pro Vás také prodej šachet na vrtané studny, který do konce léta 2015 běží za akční ceny. Sleva na šachty platí do 30.9.2015
Zahájení prodeje za podzimní akční ceny!
16.10.2014 | Využijte naší aktuální slevové akce na vybrané jímky a septiky, která platí pouze na podzim 2014! Možnost objednání za letošní akční ceny a dodání na jaře 2015. Doprava ...více >>
Nejprodávanější nádrž!
19.02.2014 | Nejprodávanější typem nádrže je samonosná jímka. Plastová samonosná jímka slouží k jímání odpadních případně dešťových vod. Jímka nebo-li žumpa najde své ...více >>

Špaček plast s.r.o.
Brněnská 58, 674 01 Třebíč
tel. +420 721 321 757 (volejte nonstop)

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.