odlučovač tuku

Popis zařízení

Odlučovač tuku je zařízení, které slouží k separování tuku z odpadních vod a na zadržení separovaného tuku. Odlučovač tuku najde své uplatnění u hotelů, restaurací a jiných objektů.

 

Konstrukce

Odlučovač tuku je vyroben z desek polypropylenu (odolným vůči agresivním látkám). Odlučovač tuku je standardně vyráběn v hranatém provedení nebo kruhovém. Konstrukce odlučovače je možná v samonosném provedení, provedení k obetonování nebo volně stojící. Samonosná konstrukce je vhodná do míst bez vyššího statického zatížení. Varianta k obetonování do míst s výskytem spodní vody, v blízkosti příjezdových cest nebo do pojezdové plochy. Uvnitř nádrže jsou navařeny přepážky, které slouží k separaci tuku. Odlučovač je osazen přítokovým a odtokovým potrubím (velikost záleží na zvoleném typu odlučovače). 

 

Technické parametry

Odlučovače tuku je možné vyrobit v hranatém nebo kruhovém provedení.

lapol, odlučovač tuku pro jídelny, kuchynělapák tuku pro kuchyně, jídelny, jatka

Usazení

Usazení záleží na zvoleném typu odlučovače (lapolu) tuku. Nejčastěji se odlučovač tuku usazuje na betonovou desku a poté obsypává zeminou nebo betonem, záleží na místě, kde je instalován. Odlučovače tuku je možné zhotovit v nadzemním provedení nebo-li volně stojící, kde je požadavek pouze na pevný betonový podklad (lapák tuku by měl být umístěn v objektu).

Materiály

Odlučovač tuku je vyroben z polypropylenových desek. Norné stěny odlučovače jsou vyráběny stejně jako kontejner z desek PP. Odlučovač tuku je osazen přítokovým a odtokovým potrubím.

Provoz

U odlučovače tuku je nutné, aby proškolená osoba vizuálně kontrolovala separovaný tuk uvnitř nádrže. Tuk je nutné ekologicky likvidovat. Ke každému odlučovači (lapolu) tuku je dodán provozní řád, kde jsou pokyny pro obsluhu.

Popis Funkce

Odpadní voda z objektu je do plastového odlučovače tuku přiváděna gravitačně pomocí odpadního potrubí ve spadu alespoň 2%.  

Výhody
  • Dlouhá životnost
  • Odolnost vůči agresivním látkám
  • Snadná manipulace
  • Nízké pořizovací náklady
  • 100% vodotěsnost

Poradíme a pomůžeme vám při koupi a usazeníodlučovače tuku.

Výpočet velikosti

Velikost lapáku (odlučovače tuku) záleží na množství produkovaných jídel, provozní době. Výpočet lapáku tuku se provádí dle ČSN 1825-2. Dále účel použití, jestli je odlučovač (lapol) tuku instalován v kuchyni nebo jídelně nebo v masném závodě (jatka).

 

 
Novinky
Zaváděcí ceny - šachty na vrt
28.07.2015 | Spustili jsme pro Vás také prodej šachet na vrtané studny, který do konce léta 2015 běží za akční ceny. Sleva na šachty platí do 30.9.2015
Zahájení prodeje za podzimní akční ceny!
16.10.2014 | Využijte naší aktuální slevové akce na vybrané jímky a septiky, která platí pouze na podzim 2014! Možnost objednání za letošní akční ceny a dodání na jaře 2015. Doprava ...více >>
Nejprodávanější nádrž!
19.02.2014 | Nejprodávanější typem nádrže je samonosná jímka. Plastová samonosná jímka slouží k jímání odpadních případně dešťových vod. Jímka nebo-li žumpa najde své ...více >>

Špaček plast s.r.o.
Brněnská 58, 674 01 Třebíč
tel. +420 721 321 757 (volejte nonstop)

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.